... D8 FACTORY: Grupy na Facebooku o biznesie, blogowaniu, rozwoju + dodatkowe bonusy! Dużo adresów!

Grupy na Facebooku o biznesie, blogowaniu, rozwoju + dodatkowe bonusy! Dużo adresów!

17:44

Na jednej z rozmów kwalifikacyjnych usłyszałam, że w Polsce panuje szeroko zakrojona niechęć do niesienia darmowej pomocy. Myślę, że wielu blogerów (w tym również ja) skutecznie obala to przekonanie. Dodatkowo jest mnóstwo grup na Facebooku, w których ludzie z bardzo różnych branż nieodpłatnie i rzetelnie dzielą się swoją wiedzą. Poniżej lista grup, do których warto i trzeba należeć.


Są to grupy, do których należę i które dają mi realną wartość dodaną. Naturalnie, zdarzają się jednostki, które za punkt honoru biorą sobie umoralnianie, wytykanie błędów, czasem wręcz hejtowanie, ewentualnie SPAMowanie. Zdarza się to jednak niewspółmiernie rzadko w porównaniu do ilości pozytywnego feedbacku.

Grupy dla mam

Nazwa bezpośrednio wskazuje na tematykę grupy. To miejsce dla rodziców, którzy traktują swoje dziecko z szacunkiem, należnym każdemu człowiekowi; jednocześnie są świadomi, że bycie rodzicem to ogromna i ciężka praca, za którą dzieci płacą w najpiękniejszej walucie: w miłości. Tu się na dzieci nie krzyczy, nie bije, nie poniża, nie zawstydza. Twoje dziecko to człowiek, który zasługuje na godne traktowanie, a to jak się z tego wywiążesz, wpłynie na całe jego życie. Nie mylić z bezstresowym wychowywaniem!

Miejsce dla mam, które blogują, niekoniecznie o rodzicielstwie. Jedna z wielu grup wymiany linków, ale z przyjemną atmosferą i jasno określonymi zasadami. Nie zawsze i niekoniecznie są one przestrzegane (to zmora większości grup na FB), jednak warto mieć ten adres w swoich zakładkach i przetestować jego działanie.

Lokalizacja nie jest wybrana przypadkowo, ponieważ tutaj mam najbliżej. Na ogół mamy szanują swój czas i pieniądze, wystawiają poważne oferty, chętnie udzielają informacji.

Jak wyżej: chociaż jestem spod Warszawy to sporo spraw załatwiam w stolicy. Mamy są chętne do pomocy, udzielają wartościowych odpowiedzi, praktycznie nie spotykam się z hejtem czy bezpodstawnym krytykowaniem. Wypowiedzi mają charakter merytoryczny i zawsze każda mama znajdzie coś dla siebie.

Grupy o biznesie

Kiedyś warunkiem przynależności było, m.in. bycie kobietą. Obecnie w naszym gronie pojawiło się wielu Panów, którzy mają ciekawe treści do przekazania, zrobiło się koedukacyjnie. Jest to grupa Uli Phelep, powiedziałabym, że jedna z najlepszych o tej tematyce. Ula dba o przestrzeganie zasad oraz porządek, urozmaica działalność i aktywizuje społeczność. Dodatkowo członkowie grupy sami dbają o nienaruszanie regulaminu, dzięki czemu uczestnictwo w dyskusjach daje gwarancję uzyskania bogatej merytorycznie pomocy. Polecam każdemu, kto prowadzi lub zamierza prowadzić jakąkolwiek działalność online.

Chociaż nazwa bezpośrednio nawiązuje do biznesu, sama działalność grupy ma charakter ogólnorozwojowy. Generalnie misją jest wspieranie kobiecych firm i biznesów, również poprzez warsztaty, szkolenia, konferencje, wywiady czy inspiracje.

Jedna z tych grup na zasadzie "Tylko poważne oferty", na szczęście. Surowo i konsekwentnie przestrzegane zasady dają gwarancję, że nie natkniesz się na uwłaczające wszelkim regułom i godności ogłoszenia.

Merytorycznie o SM, aczkolwiek sporo postów pozostaje bez odpowiedzi. Nie wiem, czy są traktowane jako mało istotne czy infantylne. Tak czy inaczej warto należeć do grupy, jeśli dzieje się coś, co Cię zaskakuje, z czym sobie nie radzisz albo zwyczajnie co ostatnio zwróciło Twoją uwagę.

Tips & tricks w temacie szeroko pojętego PR-u. Ludzie z branży, więc jest szansa na wyizolowanie interesujących treści.

Grupa Agnieszki Skupieńskiej (biznesoweinfo.pl). Znajdziesz tutaj posty tematyczne, pomocne w promocji własnej działalności oraz ciekawe linki od członków grupy. 

Trochę jak grupa Social Media, ale z głównym ukierunkowaniem na dobre rady odnośnie prowadzenia fp na Facebooku. Cennych wskazówek nigdy za wiele.

Głównie dla marketerów, ale wiadomo, że praktycznie każdy twórca internetowy wspiera się działaniami marketingowymi. Warto wiedzieć, co w trawie piszczy, zwłaszcza z perspektywy ludzi z branży.

Content Marketing to jedno z najskuteczniejszych działań sprzedażowych, a jednak nadal traktowane trochę po macoszemu. Na grupie znajdziesz przede wszystkim dużo ciekawych artykułów, a zawarta w nich treść może pomóc Ci ogarnąć i usystematyzować swoje działania w zakresie CM. Warto podkreślić, że CM to rodzaj aktywności, z której powinien skorzystać każdy(!) przedsiębiorca, poważnie myślący o swojej działalności.

Kolejna grupa dla przedsiębiorczych kobiet. 

Dla szukających copy oraz dla copy szukających zleceń. Ogłoszenia poważne, czasem mniej poważne. Jeśli interesujesz się podjęciem działań w kierunku copywritingu to miejsce może być dla Ciebie pomocne.

Grupy dla blogerów

Grupa, która od początku miała błogosławieństwo Uli Phelep i z założenia miała zajmować się głównie ocenianiem blogów. Od jakiegoś czasu mam przyjemność być jedną z 4 Adminek i staram się wrócić do pierwotnej koncepcji. Ponadto znajdziesz tutaj tematyczne posty cykliczne, sporo zapytań i dużo pomocy.

Grupa Beaty Redzimskiej (http://www.vademecumblogera.pl), nastawiona na promocję i niesienie pomocy.

Stosunkowo nowe miejsce na mapie facebookowych grup. Jest częścią portalu influencer.pl, równie nowego miejsca w sieci dla aktualnych oraz przyszłych influencerów.

Merytorycznie o tworzeniu coraz bardziej popularnych vlogów. YouTuberzy szturmem zdobywają rynek [oraz dużą popularność], a blogerzy coraz chętniej korzystają z nowego formatu dystrybuowania treści. Ta grupa pomaga rozwiewać wątpliwości i stawiać pierwsze kroki. Szkoda tylko, że tak mało osób się udziela.

Miejsce pełne inspiracji! Warto dołączyć nawet jeśli nie prowadzi się bloga. Znajdziesz tutaj masę ciekawych linków do miejsc w sieci, w których można się zakochać (o ile lubisz nietuzinkowy design).

Współpraca pomiędzy blogerami oraz blogerami i firmami. Miejsce wymiany kontaktów, składania i przyjmowania propozycji.

Grupa Tomka Tomczyka (jasonhunt.pl). Miejsce wymiany opinii o jego książkach, jak również nowości i smaczki ze świata blogosfery oraz Social Media.

Spotkania blogowe - organizatorzy
To tutaj znajdziesz info o wszelkich spotkaniach dla blogerów, organizowanych na terenie całej Polski. Wielkie eventy i lokalne imprezy będą stały przed Tobą otworem. Jednocześnie sama również możesz zostać organizatorem.

A to jest moja grupa. Założona w zeszłym roku, reaktywowana będzie w ciągu kilku najbliższych dni. Miejsce typowo dla kobiet, ale mężczyzną z głową pełną ciekawych rzeczy nie pogardzę. Na pewno będzie dużo o marketingu, promocji, dystrybucji, jak również chcę nam stworzyć szanse do spotkania się na żywo. Zapraszam serdecznie, myślę, że będzie ciekawie!

Grupy kobiece

Jeśli kiedykolwiek miałaś wrażenie, że rozwój techniki przekracza Twoje możliwości poznawcze to Ania (serwisantka.pl) skutecznie wyprowadzi Cię z błędu. Wszelkie kwestie techniczne prostym i zrozumiałym językiem, od kobiet dla kobiet. 

Od zawsze twierdziłam, że ze mnie żadna pani domu. Nie lubiłam tego i nie próbowałam polubić. Czas zweryfikował moje poglądy. Zaczęłam zatem szukać miejsca w sieci, które pomoże mi ogarnąć niechciane czynności w najmniej bolesny sposób. Tak trafiłam do grupy Ani (niebalaganka.pl) i przepadłam. Polecam każdej pani domu - perfekcyjnej i ch..... też.

Grupy kreatywne

Grupa dla miłośników literatury. 

Miejsce wymiany inspiracji oraz informacji o postępie przebiegu prac nad renowacją mebli. Najczęściej są to perły z czasów PRL-u. Początkujący znajdą tu wiele cennych rad oraz wskazówek.

Grupa Małgosi (messyhead.pl). Dla osób, które chcą, lubią i potrafią myśleć nieszablonowo, bez względu na wykonywaną profesję.

Wszystkiego kreatywnego!
Dopiero dołączyłam, więc ciężko mi się wypowiedzieć, ale zapowiada się ciekawie. Na tę chwilę społeczność grupy liczy ponad 2500 osób, co pozwala przyjąć założenie, że ludziom się tutaj podoba. Koncepcja zakłada motywację przy realizacji planów oraz pobudzanie kreatywności poprzez różne wyzwania (przynajmniej tak zrozumiałam). Zainteresowanych mogę informować na bieżąco, ewentualnie zachęcam do dołączenia.

Grupy rozwojowe

Grupa Oli Budzyńskiej (paniswojegoczasu.pl), w której poznasz inspirujące kobiety, a także nauczysz się jak zarządzać sobą w czasie. Organizacja czasu dla kobiet level master.

Coraz bardziej popularny w Polsce system planowania musiał mieć również "swoje" miejsce w sieci. Tutaj użytkowniczki BuJo wymieniają się wszystkimi informacjami oraz pomysłami, jakie tylko wyobraźnia im podsunie.

Międzynarodowa grupa użytkowników BuJo. Poziom upiększania dzienników sięga takiego artyzmu, że przez chwilę miałam wątpliwości, czy nie dodać tej grupy do grup kreatywnych. Można wyłowić ciekawe pomysły, chociaż trzeba się przekopać przez tony kolorowych upiększaczy.

Ta grupa z kolei jest dedykowana osobom, które lubią system BuJo, ale najlepiej sprawdza im się w wersji minimalistycznej. Sporo ciekawych i wartościowych rad, mało kolorowych upiększaczy.

Jest to grupa dla osób, które zajmują się pracą z tekstem, w bardzo szerokim pojęciu. Znajdziesz tu wiedzę z zakresu poprawności językowej, która zdaje się być pojęciem wymarłym. Jest również szansa na znalezienie oraz zlecenie pracy.

Grupy sprzedażowe

Jedna z bardziej skutecznych grup sprzedażowych. Sprzedanie czegoś przez Internet nie jest ani szybkie, ani łatwe. Ta grupa daje realne szanse na pozbycie się zbędnych rzeczy.

Jak wyżej: chcesz coś sprzedać, wrzuć tu ofertę. Co prawda jest to grupa lokalna i najczęściej preferuje się odbiór osobisty, ale przynajmniej szanse na skuteczną sprzedaż nie wynoszą mniej niż zero.

Powyższy podział grup jest umowny, narzucony przeze mnie. Część adresów pasuje do kilku kategorii jednocześnie, ale nie chciałam wprowadzać zamieszania. Jeśli z czymś się nie zgadzasz, proszę o feedback. A jeśli pominęłam jakiś naprawdę wartościowy adres, koniecznie daj mi znać!
Jednocześnie mam świadomość, że aktywne uczestnictwo w tak wielu grupach to dużo czasu i pracy. Uważam jednak, że warto rozważyć wybranie kilku najważniejszych i włączyć udzielanie się w nich w swój plan marketingowy. Jest tam mnóstwo ciekawych postaci, ludzi z pasją, wiedzą oraz doświadczeniem, a nic tak nie wpływa na budowanie wartościowej sieci kontaktów jak rozmowa, choćby online.

You Might Also Like

0 komentarze