... D8 FACTORY: Jak zdobyć popularność w sieci?

Jak zdobyć popularność w sieci?

17:03

Przede wszystkim nie ma nic złego w fakcie, że chcesz zyskać popularność. Każdy twórca nie tworzy dla samej idei, bo gdyby tak było, nie publikowałby tego w Internecie. Jesteś narcyzem i ekshibicjonistą, ja też. Lubisz ładnie wyglądać i zbierać komplementy, ja też. Masz inne powody, żeby chcieć zyskać fejm? Nieważne. Jedno pozostaje kluczowe: prawdziwy sukces wymaga czasu, ciężkiej pracy i szczęścia.

fejm w sieci, jak i po co

Popularność jest fajna, bo…
v  jest miło
v  można się chwalić
v  hajs się zgadza
v  życie przestaje być nudne
v  człowiek się dowartościowuje
v  rodzina jest dumna
v 

Jest kilka zasad, których możesz się trzymać i istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki nim odniesiesz swój wymarzony sukces.

Nie bądź na siłę idealna  nie musisz
Jedno zdjęcie na Instagramie to czasami 93 próby, godzina czasu i miesiąc kursu fotograficznego. Nie inspiruj się idealnymi zdjęciami, wydmuchanych z jajka niespodzianki gwiazdek. Wystarczy cudzy obiektyw, żeby obnażyć ubóstwo ich osobowości.

Tworzenie sztucznego wizerunku, prędzej czy później, wyjdzie na jaw, a Ty stracisz wiarygodność.

Pamiętaj również, że mało kto jest idealny - większość Twoich czytelniczek to naturalne i niewymuskane jednostki. Daj im godny naśladowania przykład, a nie powód do wpadania w kompleksy, podsycany fałszem.

Na pewno i tak jesteś piękna. Bądź sobą!

Bądź konsekwentna  musisz
Znajdź swoją niszę (pasja, hobby, zainteresowania) i tego się trzymaj. Nie bądź ekspertem w nie swojej dziedzinie tylko dlatego, że zapanował na nią trend. Pomyśl, ile Ciebie jest w tym, co robisz, a ile to próba podążania za bieżącymi trendami. Daruj sobie atak klonów. Chodzenie wydeptaną ścieżką w tych samych, co inni butach, nie zaprowadzi Cię w inne miejsce. Znajdź w sobie to coś, co wyróżni Twoją stronę na tle innych kopii. I, dość istotne, pisz, jeśli masz coś do powiedzenia. W przeciwnym razie, jaki to ma sens?

Nauka to potęgi klucz
Nie unoś się dumą, pychą i głupotą - sięgnij po dobre książki i blogi. Może Tomek Tomczyk, a może Basia Stawarz. Na pewno Paweł Tkaczyk. Brian Tracy to też niezły pomysł. Nie udawaj, że wiesz wszystko, bo nie wiesz nawet połowy.

Dbaj o detale
Treść wolna od błędów to podstawa. Interpunkcję można wybaczyć, ale błędy ortograficzne proszą się o przybicie piątki, słownikiem, w twarz.

Z kolei dobre zdjęcia znajdziesz na darmowych stockach, więc w tym przypadku jakoś obejdziemy kwestię braku zmysłu profesjonalnego fotografa.

Mówiłam już o tym, że dobrze by było, gdybyś wiedziała, o czym chcesz pisać? Nie chciałabym się powtarzać. No dobrze. W sumie to chcę się powtórzyć. Pisanie o niczym nie niesie ze sobą żadnej wartości. Tak się fejmu nie zdobywa.

Rusz się!
Rusz głową i palcami, minimum trzy posty w tygodniu to podstawa. I nie daj ludziom zasnąć z nudów na swoich społecznościówkach. Czytelnik lubi być hołubiony.

Profeska, co nie?
Darmowy blog? Ok, ale zadbaj o profesjonalny szablon, treść i zdjęcia. Zadbaj również o brak błędów (ucz się lub poproś o pomoc). A ostatecznie… Może jednak własna domena? Nawet na darmowym blogu?

Ważne: masz grupę docelową i chcesz być naturalna? Wszystko w granicach rozsądku. To, że prowadzisz bloga parentingowego nie oznacza, że masz prawo być jak Edyta Górniak i wrzucać zdjęcia kupy. Będzie krótki fejm, ale smród się pociągnie, a nie o taką popularność Ci chodzi, prawda?

Myśl samodzielnie
Jesteś Panią swojego bloga i to Ty decydujesz, co się na nim pojawi.

Nie kopiuj, wzoruj się - dobrze dobieraj autorytety.

I pamiętaj: siłą bloga jest osobowość blogera. Kreujesz opinie, nie podążasz za nimi. Nieważne, czego dotyczy sprawa - miej własne zdanie.

NIE BÓJ SIĘ
Robić więcej. Oczekiwać więcej. Sięgać po więcej. Mieć więcej.

Nie ma złotego środka. To nie są rady idealne, ale na pewno uniwersalne. Zastosuj wszystkie, niektóre lub nie stosuj żadnej - Twój wybór. Nie twierdzę, że się uda, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
Post pół żartem, pół serio. Zaleca się zachowanie dystansu.

You Might Also Like

0 komentarze