... D8 FACTORY: Before I Die

Before I Die

14:26

Postanowienia noworoczne. Znasz to? Część ludzi lubi sobie usiąść i pomarzyć o tym, co mogliby osiągnąć w nadchodzącym roku. Zwykle na tym się kończy: na marzeniach. Następnie na koniec roku robią rachunek sumienia i w znakomitej większości dochodzą do wniosku, że wyszło jak zawsze. Porzuć plany o planowaniu planów, których zrealizowanie spali na panewce. Stwórz konkretną listę celów – rzeczy, które warto zrobić zanim umrzesz.

cele i plany na życie
Widziałam posty blogerów, znanych i mniej znanych, o postanowieniach noworocznych. Przyznaję, że żadnego z tych artykułów nie przeczytałam. Znam siebie, wiem, że nie robię i nie zrobię listy celów noworocznych, bez względu na to, jak intensywnie ktoś mógłby mnie do tego zachęcać. Kupiłam piękny planner, który ma na celu usystematyzowanie moich działań, dzień po dniu. Co z tego wyjdzie na koniec 2016 roku – czas pokaże. Nie czuję presji. Sukces ma być dla mnie, nie na odwrót.

Zaplanuj swoje cele
Jeśli posiadasz planner Pani Swojego Czasu to pomocny może okazać się post, który ostatnio opublikowała Ola. Jeśli nie posiadasz rzeczonego plannera, artykuł Oli tak czy inaczej może pomóc Ci w zorganizowaniu swojej pracy. Planuj z głową, a nie stracisz cennego czasu.
Możesz również zainspirować się postem Oli odnośnie postanowień noworocznych, jeśli mimo wszystko jesteś osobą, która lubi takie listy. Twoje plany na 2016 rok możesz zweryfikować przy pomocy osoby, która zawodowo zajmuje się organizacją czasu.

Ambitna lista celów życia
Z celami jest tak, że każdy jakieś ma, niektórzy potrafią je sprecyzować, a nieliczni nawet wiedzą jak je osiągnąć. Kamieniem milowym na drodze do sukcesu może być umiejętność określania priorytetów. Zbyt „mały” cel generuje wprost proporcjonalną motywację, a to nie może skończyć się dobrze. Mierz wysoko, przenoś góry. Tym razem niech to będzie ambitna lista celów życia – pomoże Edyta Zając.

UWAGA!
Teraz proszę o koncentrację. Czasem błahostki prowadzą do wielkich rzeczy. Niech tą błahostką będzie skupienie się na najbliższym akapicie mojego postu.

Króliczek Doświadczalny
Żałuję, że o tej akcji dowiedziałam się tak późno. Nie doszłoby do tego, gdybym nie trafiła do Króliczka Doświadczalnego. Asia stworzyła osobną zakładkę na blogu z listą rzeczy, które chciałaby zrobić przed śmiercią. Oficjalnie kradnę ten pomysł, bo jest genialny.

Before I Die
Projekt Before I Die, autorstwa artystki Candy Chang, powstał jako jej odpowiedź na śmierć bliskiej osoby. Pomalowała jedną ścianę opuszczonego budynku farbą tablicową, tytułując ją Before I Die i zostawiając miejsce na odpowiedzi. Nie spodziewała się, że jej eksperyment spotka się z tak ogromnym zainteresowaniem. Okazało się również, że ludzie, rozpatrując swoje cele w odniesieniu do faktu, że ich życie kiedyś się skończy, potrafili pięknie, kreatywnie i skutecznie sprecyzować swoje plany i marzenia. To chwila refleksji nad tym, że wszystko przeminie i że należy żyć pełnią życia. Należy określić, co jest naprawdę ważne (choćby dla niektórych było śmieszne) i nie bać się po to sięgnąć.
Nie mówię, że masz wymalować całą ścianę w swoim domu (przyznaję, że mogłoby to być oczyszczające uczucie). Nie musisz organizować hucznej akcji jak Warszawa, Kraków, Poznań i Zgierz – brawo Polska! Jedyne co musisz to wyzbyć się ograniczeń, na moment wyjść poza ramy, nabrać powietrza pełną piersią i nie bać się marzyć. Miej odwagę żyć tak jak chcesz, zdobywając szczyty, których pragniesz. Daj się porwać fantazji, uruchom wyobraźnię, przez chwilę bądź dzieckiem. Nie odbieraj sobie możliwości, żeby żyć po swojemu, bo Twoje życie kiedyś się skończy.

Ktoś kiedyś powiedział „Nie śmierci się bój, tylko nieprzeżytego życia”. Niech lista Before I Die pomoże Ci zrozumieć, czego tak naprawdę pragniesz i jak wspaniałe możesz mieć życie, jeśli odważysz się je przeżyć po swojemu.
P.S. Polecam również wpis „3 pytania, które mogą wszystko zmienić” na blogu Psycholog Pisze. Trafiłam przez przypadek, ale skłoniło mnie do refleksji (czyt. nic nie dzieje się bez przyczyny).

P.S. 2. Happy New Year!

You Might Also Like

0 komentarze