... D8 FACTORY: Test Teda Kikolera - przyszłość bez tajemnic

Test Teda Kikolera - przyszłość bez tajemnic

12:39

Na studiach dziennikarskich miałam zajęcia z copywritingu z Katarzyną Kot. Jeden zjazd, właściwie ostatni, zapadł mi szczególnie w pamięć. Tego dnia Kasia postanowiła podzielić się z nami testem, który poznała w czasie warsztatów z Tedem Kikolerem. Dziś to ja dzielę się testem z Tobą. Dzięki niemu będziesz w stanie poznać przyszłość.

Ted Kikoler

Uwaga, truizm: jesteś kowalem własnego losu. Naprawdę. Nie licząc sytuacji wyjątkowych to Ty, podejmując decyzje, sama kierujesz swoim życiem. Od Ciebie zależy, czy będziesz z tego życia zadowolona. A gdybyś tak umiała przewidzieć swoją przyszłość? Przewidzieć swoją usłaną różami, mlekiem i miodem płynącą przyszłość?
Bądźmy poważne: ja tu mówię o sile perswazji, a nie o Kaszpirowskim. Nie będzie o hipnozie i jasnowidzeniu, ale o potencjale ukrytym w Twojej podświadomości. Mówiąc najprościej, jeśli będziesz pozytywnie nastawiona i przekonana o zwycięstwie, sukces masz w kieszeni. Musisz mocno chcieć spełnić swoje marzenia i traktować je jak długoterminowe cele.

Idea testu Teda Kikolera
Test Teda opiera się głównie na sile autosugestii. Nie chodzi o okłamywanie siebie, ale utwierdzanie w przekonaniu, że osiągnięcie celu jest zaledwie kwestią czasu. Dodatkowo test pozwala określić Twoją obecną sytuację oraz sprawdza, czy wiesz do czego w ogóle dążysz. Dość gadania. Zacznijmy.

Test Teda Kikolera
Bez obaw, to całkiem proste. Weź kartkę, długopis i usiądź wygodnie. Gotowa? W lewym górnym rogu zapisz sobie 5 kategorii: praca/kariera, rodzina, związki, pieniądze, czas wolny. W prawym górnym roku napisz dzisiejszą datę i miejscowość. Poniżej, na środku zapisz nagłówek:

CZAS TERAŹNIEJSZY, 5 MINUT, [dzisiejsza data]”

Masz dokładnie 5 minut(!) i ani chwili dłużej na wypisanie w punktach swojej obecnej sytuacji, w odniesieniu do wyżej wymienionych 5 kategorii. Napisz, co masz, czego chcesz, czego nie chcesz, co robisz, jak spędzasz czas, np. pracuję w agencji reklamowej, chcę zostać znaną blogerką, itd.… Możesz napisać, ile zarabiasz, czy i z kim tworzysz związek, gdzie spędziłaś ostatnie wakacje. Ogólnie postaraj się jak najlepiej streścić swoje życie, pamiętając o 5 kategoriach. Pamiętaj, żeby nie wymyślać i nadto nie rozmyślać nad treścią Twojej listy. Nie możesz również przekroczyć czasu.
Kolejny krok to kolejny nagłówek. Tym razem musisz napisać:

„CZAS TERAŹNIEJSZY, 5 MINUT, [ta sama data, ale rok później, np. 27-10-2016]

Ponownie tworzysz listę na podstawie 5 kategorii. Nie używaj trybu przypuszczającego! Sytuację z datą przyszłego roku masz opisać tak jakby to był bieżący moment, ALE lepszy i bogatszy o doświadczenia 12 miesięcy. Tworzysz swoją rzeczywistość w czasie teraźniejszym, np. wokół mojego bloga powstała wartościowa i zaangażowana społeczność, biorę udział w pierwszych kampaniach, wakacje spędzam w Toskanii
Następnie czekają Cię jeszcze dwa nagłówki.

CZAS TERAŹNIEJSZY, 5 MINUT, [dzisiejsza data, ale 5 lat później od roku 2016]”

CZAS TERAŹNIEJSZY, 5 MINUT, [dzisiejsza data, ale 10 lat później od roku 2021]”

Zakładamy, że test zrobisz jeszcze w tym roku (2015). Zatem pierwszy nagłówek będzie zawierał rok 2015, drugi 2016, trzeci 2021, a ostatni 2031. Za każdym razem opisujesz swoje życie w czasie teraźniejszym tak, jakbyś chciała je wtedy widzieć. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne.
Kasia twierdzi, że dostała kiedyś feedback od jednej studentki, która nie wierzyła w „moc” testu, a jednak wiele się sprawdziło. Zrobiłam ten test rok temu, czasami do niego wracam i przyznaję, że wiele udało mi się zrealizować. Dużo łatwiej dążyć do spełnienia marzeń, wiedząc, o czym się marzy, prawda?
Daj znać, czy zrobiłaś test i co o nim sądzisz! A w wolnej chwili naciśnij któryś z guziczków poniżej i poślij ideę Kikolera w eter :)

You Might Also Like

0 komentarze