... D8 FACTORY: Jak dorobić w domu - rękodzieło

Jak dorobić w domu - rękodzieło

15:13

W trakcie pisania postu >Jesteś super! Nie próbuj zaprzeczać!< kierowałam się chęcią uświadomienia Ci, że wygląd fizyczny nie ma znaczenia. Jeśli powinien mieć jakiekolwiek znaczenie to tylko dla Ciebie – to Ty masz czuć się dobrze sama ze sobą. Koniec, kropka. Nie zmienia to jednak faktu, że skądś trzeba czerpać fundusze, przynajmniej na podstawowe potrzeby. Niekoniecznie masz czas, siłę i ochotę na dodatkowy etat. Spróbujmy temu zaradzić. Z przyjemnością przedstawiam pierwszy artykuł z serii „Jak dorobić w domu?”.

dorabianie w domu, rękodzieło, handame, diy

Jest mnóstwo sposobów, żeby dorobić, a się nie narobić. Dorobić, nie zarobić – nie od razu Kraków zbudowano. Jest szansa, że rozwiniesz działalność na tyle, by móc się z niej utrzymać. Na początku skupmy się na teraźniejszości, nie na celach długoterminowych. W pracy w domu fajne jest to, że możesz mieć 15, 50 lub 80 lat – w wielu przypadkach wiek nie ma znaczenia. Sama decydujesz, ile poświęcisz na nią czasu i energii.

Rękodzieło

DIY/handmade/rękodzieło to jedna z ciekawszych propozycji. Oferuje szeroki wachlarz możliwości: cardmaking, soutache, decoupage, filcowanie, szydełkowanie, Art Clay, pergamano… Możesz przerabiać ubrania, tworzyć biżuterię z nakrętek i kapsli, dziergać czapki i szaliki. Plusem jest recykling Twoich domowych zasobów, nic się nie marnuje. Minusem jest fakt, że niektóre materiały trzeba kupić, nie należą do najtańszych, a zarobki ze sprzedaży bywają różne. Wszystko jest kwestią wielu, niekoniecznie zależnych od Ciebie czynników. Pogrzebałam trochę w sieci, a wyniki mojego researchu przedstawiam poniżej – mam nadzieję, że okażą się przydatne.
W temacie Rękodzieła z czystym sumieniem polecam bloga Agaty Garbowskiej >Qrkoko.pl<, zwłaszcza dział >CRAFTYKUŁY<, czyli artykuły o branży. Wybrałam 12, które uważam za najbardziej wartościowe dla początkujących rękodzielników, nastawionych na sprzedaż i zarobek.


>Twojediy.pl<, blog Kasi Ogórek, to niewyczerpalne źródełko pomysłów na projekty Zrób To Sam. Możesz naśladować, powielać, inspirować się… Nie wiem, ile z tych rzeczy udałoby się spieniężyć, ale podejrzewam, że kreatywne dusze nie będą miały z tym problemu.

Kasię miałam przyjemność spotkać na Blogowigilii 2015. Dzięki niej w moim domu zamieszkała piękna, ręcznie udekorowana poinsecja.


Blog Małgosi znalazłam dzisiaj, w dniu pisania tego postu. Jestem w trakcie zaznajamiania się z treścią, na wstępie podoba mi się sama koncepcja. Podejrzewam, że >365odpowiedzi.pl< może być całkiem niezłym źródłem wiedzy na temat biznesu handmade, tutaj zachęcam do zapoznania się ze stroną „O mnie” – krótka historia doświadczeń Małgosi. Na tym etapie wyłowiłam zaledwie 3 bardzo ciekawe artykuły:

Dla osób, którym się wydaje, że zdjęcia z Pinterestu nie mają autorów.

Dla osób, którym się wydaje, że klient musi mieć duży wybór.

Dla osób, którym się wydaje, że to jest/nie jest dobry moment na podbijanie świata.

To pierwszy z serii artykułów „Jak dorobić w domu?”. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami dojdziemy do tego jak zarobić, a się nie narobić.

You Might Also Like

0 komentarze